BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ
Eğitim Bilimleri Enstitüsü

 

Müdürden

Fark yaratmayı ilke edinen değerli eğitim dostları, eğitim gönüllüleri,

Enstitümüzün temel vizyonu Atatürk ilke ve inkılapları doğrultusunda eğitim alanında ülkemizin gelişmesi ve ilerlemesini sağlamaya yönelik her türlü girişimi desteklemektir. 

Birçok alanda olduğu gibi eğitim alanında da değişim ve yenileşmenin kaçınılmaz olduğu bu çağda, değişimi ancak yetişmiş ve yenileşmeye açık eğitimciler ile gerçekleştirebileceğiz. Üçüncü kuşak üniversiteyi geride bırakıp dördüncü hatta beşinci kuşak üniversitelerin konuşulduğu bu dönemde, eğitim sisteminin ve okulun yeniden tanımlanmasına ihtiyaç olduğu ortadadır. Büyük değişimler her zaman, atılan ilk küçük adım ile başlar, büyük adımlar onu takip eder.

Alanında uzman öğretim üyelerini bünyesinde bulunduran Enstitümüzde eğimini yeni bakış açıları ile yorumlayacağınız, öğrenmekten zevk alacağınız bir ortamda sizler ile olmak  bizleri de çok mutlu edecektir. Eğitim sorunlarımızın, bilimsel bir bakış açısıyla irdelenmesi ve yeni modeller sunulması gerektiğini düşünen bir ekiple çalışmaktayız. Sizleri de bu ekibe katılmaya davet ediyoruz.

Üniversitemizin “bilim bizde toplanır, bizden yayılır” ilkesi doğrultusunda, ülkemize eğitim bilimleri alanında yetişmiş bireyleri kazandırmayı hedefleyen ve farklılıkları zenginlik olarak gören Eğitim Bilimleri Enstitüsü, hem kişisel gelişimleri, hem de toplumsal gelişimleri hedef alan gayretli öğretmen ve okul yöneticileri ve tabi ki eğitim bilimlerine ilgi duyan herkesi yüksek lisans ve doktora programlarımıza katılmaya davet eder.

 

Prof. Dr. Servet ÖZDEMİR

Eğitim Bilimleri Enstitüsü Müdürü